اهمیت سئوی سایت برای موتورهای جستجو موضوعی است که امروزه با گسترش کسب و کارهای اینترنتی و تمایل مردم به خرید های غیر حضوری بیشتر از گذشته مطرح شده است. آنقدر که در بازاریابی و تجارت آنلاین امروز، سئو یک نیاز اساسی به شمار می رود.

هر کسب و کاری که بخواهد وارد دنیای اینترنت شود باید بتواند خود را به خوبی معرفی کند و توجه و اعتماد مشتریان را به خود جلب کند. اما این کار چطور باید انجام شود؟

ممکن است در حرفه شما صدها یا میلیون ها سایت در سراسر جهان در حال رقابت باشند. این که چطور میان میلیون ها سایت مشتریان شمارا انتخاب کنند مستلزم داشتن رنک سئو خوب و مقداری صبر و تحمل است.

این موضوع را به ذهن بسپارید که هیچ موفقیتی یک شبه به دست نمی آید و برای رسیدن به جایگاه بهتر باید صبر و هزینه کرد. در کنار این، داشتن مشاور و یا تیم پشتیبانی خوب شمارا به رشد سریع تر کمک خواهد کرد.

تمام این ها در یک کلمه خلاصه می شود: “سئو” پس آموزش سئو را جدی بگیرید! و یا از تیم فانوس در بالابردن سئو سایت خود کمک بگیرید.

اما باید ببینیم چرا اهمیت سئو برای وبسایت ها هر روز بیشتر از قبل می شود؟

seo

تاثیر سئو در وب سایت شما

هرچند موتورهای جستجو بسیار پیشرفته شده‌اند، اما هنوز نمی توانند صفحات وب‌سایت‌ها را مانند یک انسان درک، تجزیه و تحلیل نمایند. سئو کردن سایت باعث می شود موتورهای جستجو راحت تر بتوانند موضوع، اهمیت و کیفیت هر صفحه را متوجه شوند.

فرض کنید می خواهید عکسی را در سایت خود قرار دهید. هوشمندترین موتورهای جستجو هم در فهم محتواهای مختلف مانند محتواهای تصویری مشکل دارند. تنها یک سئوکار می تواند با استفاده از تکنیک های سئو و بکاربردن ساختارها و اصول خاص، محتوای ما را برای موتورهای جستجو قابل فهم نماید.

پس بهتر است از تجربه دیگران در این زمینه استفاده لازم را به عمل بیاورید. الان زمان آن نیست که با آزمون خطا و یا برسی احتمالات به سئو سازی سایت خود بپردازید، زیرا ممکن است حتی جایگاه فعلی خود در گوگل را از دست بدهید.

تذکر

اگر سایتی که طراحی کرده ایم بازدیدکننده ای نداشته باشد پس هدف از راه اندازی آن چیست؟ یک وب‌سایت بدون استفاده از سئو نمی‌تواند به خوبی در نتایج موتورهای جستجو دیده شود.

اگر می خواهید کاربران شما را پیدا کنند باید ابتدا بتوانید خود را به موتورهای جستجو معرفی کنید. وقتی موتورهای جستجو شما را شناسایی و ارزیابی کردند وارد رتبه بندی نتایج خواهید شد.

seo

بیشترین انتخاب کاربران مربوط به ۵ نتیجه اول صفحه نتایج است. پس اگر به دنبال بازدید کنندگان بیشتری هستید باید با استفاده از اصول سئو خود را به رتبه های بالای نتایج جستجو برسانید.

همانطور که در بالا اشاره شد، این کار نیاز به صبر و هزینه دارد، پس نباید با احتمالات غلط دلخوش به تغییر مثبت یک شبه باشیم.

یکی از مهمترین کارهایی که سئو برای وب سایت شما می کند این است که می تواند ترافیک زیادی را برای سایت شما جذب کند.

ممکن است شما در صفحه نتایج دیده شوید اما ورودی زیادی نداشته باشید. حتی بک لینک هایی که برای سایت خود می سازید هم ظرفیت محدودی دارند. بنرهای تبلیغاتی در پرترافیک ترین سایت ها هم درصدی از ترافیک را برای شما به همراه دارد.

آنچه می تواند گوگل را اقناع کند رتبه خوبی به شما بدهد و بازدیدکنندگان زیادی برای شما بیاورد سئو است. بطوری که سئو باید هم در لینک و هم در مطالب رعایت شود.

ارتباطی که بین رتبه سایت در نتایج جستجو و ترافیک ورودی از طریق سئو وجود دارد بسیار پیچیده است. به این معنی که یک تغییر کوچک در رتبه شما می تواند تغییر بزرگی در حجم ترافیک شما ایجاد کند. حتی ارتقای یک پله ای میتواند شمارا از صفحه دوم به صفحه اول گوگل در برخی از کلید واژه ها بیاورد.

seo


اهمیت سئو برای وب سایت

در رقابتی که امروزه میان وب سایت ها هست، نیاز است که شما مشتریان خود را حفظ کنید. به این منظور باید مطالب را برای خواننده جذاب و همچنین به زبان ساده شرح دهید.

سئو تنها برای موتورهای جستجو کارایی ندارد. بلکه با استفاده از تکنیک های سئو کاربران فهم بهتری از محتوای سایت شما خواهند داشت، محتوای موردنظر خود را در میان محتواهای سایت شما راحت تر پیدا می کنند و با بهتر شدن تجربه کاربری، نرخ تعامل و بازگشت کاربر بیشتر خواهد شد.

تغییرات سئو در سال های اخیر

تا چند سال گذشته گوگل سایت ها را بر اساس چند فاکتور ساده رتبه بندی می کرد. به همین دلیل صفحه نتایج جستجو پر از محتواهای نامرتبط یا بی کیفیت بود که نتیجه آن نارضایتی کاربران بود. اما الگوریتم های گوگل در حال حاضر بسیار هوشمند شده اند و برای رتبه بندی سایتها صدها فاکتور را ارزیابی می کنند. اگر بخواهیم خود را با بروزرسانی های گوگل همراه کنیم باید به سراغ سئو برویم.

تاثیر سئو بر شبکه های اجتماعی

میلیاردها نفر از مردم جهان حداقل در یکی از شبکه‌های اجتماعی حضور دارند. اگر وب سایت شما در نتایج جستجو رتبه و جایگاه خوبی داشته باشد و برای کاربر مفید و جذاب باشد این امکان را دارد که در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شود و این اشتراک گذاری هم یک لینک مفید به حساب می آید که باعث بهبود رتبه شما می شود و هم روی برندسازی شما موثر است.

عبارت هایی که کاربران جستجو می کنند برای موتورهای جستجو اهمیت زیادی دارند. آنها همان چیزی را به کاربران نشان می دهند که به دنبالش هستند. به همین دلیل کاربران اعتماد بیشتری به نتایج جستجوها دارند تا تبلیغات اینترنتی.

تجربه نشان می دهد که استفاده از روش های سئو و جذب ترافیک ارگانیک از طریق گوگل در موفقیت یک سایت خصوصا در درازمدت بسیار تاثیرگذارتر از روش های دیگر است. علاوه بر اینکه هزینه کمتری نسبت به سایر روش های تبلیغ دارد.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *